الگوهای موفقیت در زندگی

امروز حین دیدن فیلم سخنرانی امیر مهرانی در تداکس، با خودم فکر کردم: چه الگویی از موفقیت در زندگی من رخ داده؟ چه الگویی از رضایت در زندگی من رخ داده؟ شاید بهتر باشه اینطور بگویم: چه الگوهایی منجر به موفقیت و یا رضایت در زندگی من شده اند.

بعد به محیط کار این چند سال خودم فکر کردم. من که خودم را  یک فرد ایده پرداز می دانم (شاید اینطور باشد و شاید نباشد) در زمان طراحی محصول برای مشتریانم، نا خود آگاه به این موضوع توجه کرده ام و تیم تحقیق و توسعه سازمان ما به این موضوع توجه کرده که اگر فلان کد از فلان محصول در فلان صنعت و کاربرد جواب داده، دلیل این جواب دادن کدام نکته بوده؟ با بررسی دلایل آن ماجرا معمولا به نتایج تکرار پذیر رسیده ایم. شاید بد نباشد این ماجرا را برای شخص خسرو هم به کار ببرم. چند خط از سخنرانی امیر مهرانی را می نویسم و اگر خواستید می تونید خود سخنرانی رو هم از طریق این لینک ببینید.

بخشی از سخنرانی امیر مهرانی در تداکس جوانان تهران:

برای اینکه به سمت اینده حرکت کنیم ، ما نیاز داریم به خودمون فرصت تجربه کردن بدیم. به خاطر اینکه بخشی از اون چیزهایی که ممکنه بتونیم بفهمیم دقیقا فراتر از مرزهایی است که برای خودمون ساخته ایم. ما نیاز داریم برگردیم و در گذشته مون بگردیم دنبال الگوهای تکراری موفقیت و حس های خوبمون و سعی کنیم اون روند رو در ادامه زندگیمون طی کنیم و ببینیم اگر اون ایده آل ها و اتفاق های گذشته رو بیاریم به امروز یعنی چه کاری و یعنی به چه سمتی من باید برم. ما نیاز داریم به کتاب قصه خودمون فکر کنیم و از خودمون بپرسیم که ما باید رواتگر چه داستانی باشیم. و وقتی اون داستان رو میفهمیم پاش وایسیم و روی اون داستان متمرکز بمونیم.

 

لینک وبلاگ امیر مهرانی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *