علاقه مندی ها و تجربه های من – مسیر مه آلود پیش رو

من یکی از همان آدم هایی هستم که هر روز به یک چیز علاقه مند می شوند. در این مورد قبلا خیلی ها حرف ها زده اند. و من فقط شنیده ام و شنیده ام و شنیده ام.

اوایل عذاب وجدان داشتم و سعی کردم خفه اش کنم، اما چند وقتی هست عنانش را رها کرده ام تا برود و جولان دهد. یا یک جا متوقف می شود و آرام می گیرد و یا آنقدر می رود تا زندگی را برای من به شیوه خودش لذت بخش تر کند. البته این را هم خوب می دانم که ممکن است ده سال دیگر به خودم بیایم و ببینم آنقدر به کارهای مختلف نوک زده ام که در هیچ کدام هیچ پخی نشده ام و خسرو چهل ساله مانده و حوضش. احتمالا آنموقع حسرت این را نخواهم خورد که تجربه نکردمشان. احتمالا حسرت های دیگری خواهم خورد جز تجربه نکردن علایق. برای مثال الان حسرت این را نمیخورم که چرا در ۱۸ سالگی فوتبال را تجربه نکرده ام.

اما احتمال دارد وقتی در چهل سالگی که بر می گردم و به این ده سال نگاه می کنم (منظورم ده سال بین سی تا چهل است) حسرت بخورم که چرا در یکی عمیق نشده ام. فعلا که سهم من از دهه سوم عمر کلی کار کوچک بوده که خوشحالم از تجربه کردنشان و ناراحتم از خیلی کارهایی که تجربه انها نصیبم نشده و ایضا ناراحتم از اینکه چرا در بعضی هایشان خیلی بیشتر عمیق نشده ام.

شاید بنا به همین دلیل باشد که تصمیم گرفته ام اینجا از بعضی از آن تجربه ها بنویسم. بعضی هایشان را تازه شروع  کرده ام به چشیدن، مثل عکاسی و بعضی هایشان را روزانه درگیر بوده ام، مثل فروش و کارهای مربوط به فروش های صنعتی. تجارت بین الملل که اندکی در آن تجربه کسب کرده ام و یا بیخود و بیدلیل راه رفتن که قبلا در آن خبره بودم و این روزها در مورد آن کاهل شده ام.

باری، میخواهم کمی موتور نوشتن هایم را روشن کنم تا شاید به ذهنم نظم بیشتری بدهد و ببینم کجای کار را بیشتر دوست دارم و کجای کار بیشتر جذبم می کند. احتمال دارد از بین این دوست داشتن هایم پولی هم در بیاید و شاید هم نه. فعلا همین که شروع کنم و برای مدتی ادامه دهم احتمالا کافی است.

برای شروع میخواهم چند پست بعدی را اختصاص دهم به حرف های پراکنده ای از فروش و عکاسی. بی ربط بودن حرف ها را به من ببخشید. قرار است اینجا کمی به ذهن خودم نظم دهم.

بنابر این این وبلاگ احتمالا  بیشتر جنبه کمک به خودم را دارد.

امیدوارم موفق باشم!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *